ערכו של מחיר גרם זהב

אספנות מטבעות

עולם המסחר המפותח של היום, מציע לנו שפע של אפיקי השקעה אטרקטיביים, המאפשרים לכל אדם להגיע לכדי תשואות גבוהות. מסחר בזהב נחשב כיום לאחת הדרכים המומלצות ביותר להשקעה, כשמושך מידי יום מספר גבוה של משקיעים חדשים. מחיר גרם זהב, הינו הפרמטר הקובע בשיטת מסחר זו, בין אם מדובר במכירת זהב מצד אחד, או קניית זהב מן הצד האחר. מחירו של כל גרם זהב עשוי להשתנות מעת לעת, כשמושפע ממספר גורמים מרכזיים המנווטים את ערכו.               

רמת הביקוש הקיימת לזהב ברחבי השוק

בדומה למה שמתרחש במסחר במניות, מכירת כלי כסף ועוד שיטות מסחר פופולאריות אחרות, מושפע מחיר גרם זהב קודם כל מרמת הביקוש הקיימת לזהב באותה נקודת זמן. בהתאם לכך, במידה והביקוש לזהב ברחבי השוק גבוה באותה נקודת זמן, עשוי לעלות מחירו של כל גרם זהב, פרט המהווה הזדמנות נהדרת למוכרים ליהנות מעסקאות בעלי תשואות גבוהות. במצב ההפוך לעומת זאת, מדובר ביתרון משמעותי מבחינתם של הקונים, אשר יכולים להגיע לכדי עסקאות משתלמות במיוחד.  

דרגת הטוהר של הזהב

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על מחיר גרם זהב, נמצא כמובן  בדרגת הטוהר שלו. בהתאם לכך, קיימות כיום מספר דרגות טוהר שונות לזהב, כשככל ומדובר בכזו גבוהה יותר, כך מחירו של כל גרם זהב יהיה יקר יותר. כמו כן, חשוב לציין כי גם לאחוזו של הזהב הטהור המצוי בכל גרם קיימת השפעה בסופו של דבר, כשניתן למצוא פריטים מזהב המשלבים גם מתכות אחרות.    

הגורם איתו בוחרים לבצע את העסקה

שוק המסחר בזהב, כולל כיום כמות גדולה במיוחד של ״שחקנים״, דבר המאפשר לכל אדם למצוא את הפרטנר המתאים ביותר מבחינתנו לביצוע העסקה. למרות זאת, בין אם אתם מעוניינים במכירת זהב או קניית זהב, הקפידו לבצע את העסקה רק מול אדם אמין ומוכר בשוק המסחר בזהב, פרט שיבטיח את ביצוע העסקה בצמוד לערך העדכני של מחיר גרם זהב.

מחיר גרם זהב היום

גובהו של מחיר גרם זהב משמש כיום כפרמטר המרכזי בכל עסקת מכירה או קנייה של זהב. בדומה למסחר המתנהל במניות בבורסה, מכירת כלי כסף או מכירתו, רכישה של אגרות חוב, ניירות ערך ועוד, קיימים מספר פרמטרים מרכזיים המשפיעים בכל פעם על התנודות והשינויים במחירו של כל גרם זהב. בהתאם לכך, לפני שנכנסים לסחור בזהב, כדי להיות בקיעים בצורה מלאה בכל אותם פרמטרים, כשמשם הדרך למסחר רווחי היא רק עניין של זמן.

סגירת תפריט